Достапни линкови

Нов почеток за парализирано момче во Киргистан


Животот на шестгодишниот Нурџигит од Киргистан се смени по новинарска сторија за проблемите со неговата парализа. Неговите сограѓани и министерот за социјален развој му помогнаа да добие количка и медицинска помош, за да може конечно да оди во училиште и да се дружи со други деца.

XS
SM
MD
LG