Достапни линкови

Новата влада да ја обедини Македонија


Во Македонија по изборите, неизвесност и тензии. Од Вашингтон пак, пораки дека кој и да добие мандат, мора да ја обедини Македонија на патот кон евроатланската интеграција.

XS
SM
MD
LG