Достапни линкови

Талибански милитанти обесиле студент


Претставник на авганистанските власти, Абдулрахман Мандал.

Талибански милитанти наводно обесиле авганистански студент, кого го обвиниле за вмешаност во убиството на лидерот на Талибанците.
Претставник на авганистанските власти, Абдулрахман Мандал, денеска соопшти дека студентот кој студирал на Техничкиот универзитет во Кабул бил убиен во селото Севака, кое се наоѓа на околу 60 километри од главниот град. Фотографии на кои се гледа обесен човек за кој се тврди дека е студентот, се објавени на социјалните медиуми.

XS
SM
MD
LG