Достапни линкови

Годишно обраќање на Путин во Парламентот


Рускиот претседател Владимир Путин, годишно обраќање пред двата дома на Парламентот 01.12.2016.

Рускиот претседател Владимир Путин во денешното редовно годишно обраќање пред двата дома на Парламентот изјави дека Русија е подготвена да ги надмине проблемите со кои се соочува. „Ние сме еден народ, обединет“, рече тој, наведувајќи дека демографската ситуација во земјата се подобрува и оти руската популација расте побрзо отколку во некои европски земји.

XS
SM
MD
LG