Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус 10 до минус два, а дневната од три до 10 степени. Во Скопје времето ќе биде претежно сончево. Ќе дува ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до минус осум, а дневната ќе достигне до девет степени.

XS
SM
MD
LG