Достапни линкови

Во пожар во Турција загинаа 12 лица


илустрација

Во пожарот што избувна во еден дом за ученици на југот на Турција загинаа 12 луѓе, додека над 20 била повредени, соопшти турските власти. Гувернерот на регионот Адана Махмут Демиртас изјави дека повредените биле пренесени во болница. Новинската агенција Анадолија јави дека пожарот избувнал во дом за ученици во средно училиште. За сега не е позната причината за пожарот.

XS
SM
MD
LG