Достапни линкови

Времето денеска: сончево и студено со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево и студено со умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Утринската температура од минус осум до минус два, а дневната од минус два до пет степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен, повремено засилен северен ветер. Утринската температура до минус три, а дневната ќе достигне до три степени.

XS
SM
MD
LG