Достапни линкови

Патнички авион се урна на лет меѓу Боливија и Колумбија


Авион со 72-јца патници и членови на екипажот се урна денеска на летот од Боливија кон меѓународниот аеродром во Меделин, во Колумбија. Градоначалникот на Меделин Федерико Гутијерес изјави дека во несреќата би можело да има и преживеани. Причината за падот на леталото не е позната, но во тоа време, според новинските агенции, таму имало големо невреме. Меѓу патниците биле и фудбалери од бразилскиот град Шапекоенсе кои утре требаше да играат во финалето на американскиот Супер куп.

XS
SM
MD
LG