Достапни линкови

Црна Гора доби нова Влада


Новиот претседател на Владата на Црна Гора, Душко Марковиќ.

Собранието на Црна Гора попладнево ја избра 41-та Влада на чие чело за првпат застанува Душко Марковиќ. Владата и програмата што Марковиќ ја понуди беше поддржана од 41 пратеник на ДПС, СД, БС и албанската коалиција „Албанци одлучно.“ Марковиќ не се изјаснуваше, односно не гласаше.

XS
SM
MD
LG