Достапни линкови

Сопругата на портпаролот на Кремљ критикувана за настап за Холокаустот


Татјана Навка

Професионалката во уметничко лизгање Татјана Навка, сопруга на портпаролот на Кремљ Дмитри Песков предизвика критики поради кореографијата на тема Холокауст, прикажана на руската телевизија. Таа и нејзиниот партнер во емисијата „Ледено доба“ одбраа за тема на нивниот настап да биде страдањето на евреите во Втората светска војна. Татјана Навка изјави дека инсипрација и бил филмот „Животот е убав“. Сепак, реакциите беа главно негативни, оценувајќи ја кореографијата за срамна и безчувствителна.

XS
SM
MD
LG