Достапни линкови

Шефот на австриската дипломатија Курц во Скопје


Министерот за надворешни работи Никола Попоски сo неговиот австриски колега Себастијан Курц во Скопје

Сојузниот министер за Европа, интеграција и надворешни работи на Австрија Себастијан Курц престојува во работна посета на Македонија. Денеска тој ќе разговара со македонскиот министер за надворешни работи Никола Попоски по што ќе се одржат пленарни разговори меѓу делегациите на двете земји.

XS
SM
MD
LG