Достапни линкови

Времето денеска: облачно со повремен дожд и снег


Во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Поради спуштање на многу студена воздушна маса од север ќе бидат проследени со засилен северен ветер, а во попладневните часови врнежите и на некои повисоки места ќе поминуваат во снег. Ќе се формира снежна покривка, особено на планините во западните делови. Температурата ќе се движи од два до десет. Во Скопје ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на околните планини од снег. Температурата ќе достигне до пет степени.

XS
SM
MD
LG