Достапни линкови

Владината коалиција предводена од ВМРО ДПМНЕ вечер на митинг во Скопје


Архивска фотографија- Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски зборува на про владин митинг во Скопје.

Две недели пред предвремените парламентарни избори закажани на 11 декември, Коалицијата за подобра Македонија која што е предводена од ВМРО-ДПМНЕ, денеска ќе одржат централен митинг во Скопје, со почеток од 19 часот. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на својот Фejсбук профил објави промотивен спот за сенародниот митинг кој ќе се одржи во Скопје, со кој се повикуваат сите граѓани да се придружат. Денеска е седмиот ден од предизборната кампања, со која партиите и коалициите ги промовираат своите програми и ветувања за предвремените парламентарни избори.

XS
SM
MD
LG