Достапни линкови

Лавров во дводневна посета на Србија во декември


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ќе ја посети Србија на 12 и 13 декември, изјави за медиумите рускиот амбасадор во Белград, Александар Чепурин.

Во Белград Лавров ќе разговара со претседателот Томислав Николиќ, со премиерот Александар Вучиќ и со шефот на дипломатијата Ивица Дачиќ.

На средбите ќе се разговара за билатералните односи и актуелни светски процеси како и ситуацијата во регионот, наведува весникот

XS
SM
MD
LG