Достапни линкови

Хемиски напад на ИД врз протурски бунтовници во Сирија


Повредени лица во болница во сирискиот град Алепо

Турската армија соопшти денеска дека во напад со хемиско оружје на ИД на север во Сирија се повредени 22 протурски сириски бунтовници.

– Откако од страна на ИД е испукан проектил, 22 припадника на опозицијата се изложени на хемиски гас, соопшти Генералштабот на турската армија.

Нападот се случил во градот Ал Баб.

XS
SM
MD
LG