Достапни линкови

Путин и Ердоган телефонски разговараа за сириската криза


Архивска фотографија- Претседателот на Русија Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин и претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган разговараа денеска телефонски за начините за решавање на сириската криза, соопшти Кремљ.

Во соопшението е наведено дека дискусијата за Сирија била конструктивна и оти двете страни се согласиле да го продолжат активниот дијалог преку министерствата за надворешни работи и одбрана, како и преку безбедносните служби, со цел да се координираат напорите во борбата против меѓународниот тероризам.

XS
SM
MD
LG