Достапни линкови

Времето денеска: магловито па сончево


Во Македонија на повисоките места ќе биде сончево, а по котлините и речните долини магливо. Утринската температура ќе се движи од минус три до шест, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје времето претпладне ќе биде магливо и со појава на значително ниска облачност, а попладне облачноста делумно ќе се намали. Утринската температура ќе се спушти до нула, а дневната ќе се искачи до 10 степени.

XS
SM
MD
LG