Достапни линкови

Јанева се надева судиите да покажат интегритет во случаите на СЈО


Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева на прес-конференција во СЈО

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, рече дека се надева дека судиите ќе покажат личен и професионален интегритет и ќе носат одлуки засновани на закон без влијанија во однос на случаите на СЈО. Таа денеска присуствуваше на расправата за судско одмерување на казните заедно со германската амбасадорка во Македонија, Кристине Алтхаузер, која рече дека е многу важно изборите да поминат во фер и регуларна атмосфера и оти работата на СЈО е многу битна.

XS
SM
MD
LG