Достапни линкови

Балканот и Македонија надвор од радарот на Доналд Трамп?


Балканот и Македонија надвор од радарот на Доналд Трамп?
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:27 0:00

Како новата американска администрација ќе го третира Балканот во следите 4 години. Ќе биде ли светот по сигурен или несигурен по инаугуарацијата на Доналд Трамп на 20 јануари 2017 година. Што очекуваат аналитичарите во Вашингтон и во Скопје?

XS
SM
MD
LG