Достапни линкови

Шест деца загинале во превртен автобус во САД


Чатануга, Тенеси

Автобус кој превезувал ученици во основно училиште се превртел во американската сојузна држава Тенеси при што загинале шест деца, додека над дваесет биле ранети. Несреќата се случила во Чатануга, а истражните органи испитуваат дали возачот на автобусот возел пребрзо.

XS
SM
MD
LG