Достапни линкови

Бејли повика на кампања без заплашување


Американскиот амбасадор во земјава, Џес Бејли

Американскиот амбасадор во земјава, Џес Бејли по повод почетокот на изборната кампања на неговиот профил на социјалната мрежа Твитер ги повика политичките лидери да спроведат кампања без заплашување и насилство и да не креваат политички и меѓуетнички тензии. Во друг твит тој денеска напиша и дека секој глас се смета и ги повика и граѓаните да го искористат нивното право да гласаат и да ја определат иднината на својата земја.

XS
SM
MD
LG