Достапни линкови

Ромни, можен државен секретар на САД


Новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп и поранешниот претседателки кандидат Мит Ромни, Њу Џерси, 19.11.2016.

Американскиот новоизбран потпретседател Мајк Пенс потврди дека поранешниот републикански претседателски кандидат Мит Ромни е во опциите заедно со уште двајца кандидати да биде иден американски државен секретар. Пенс ова го изјави во интервју за телевизијата Фокс ден откако новоизбраниот претседател Доналд Трамп се сретна со Ромни кој го критикуваше за време на изборната кампања. Пенс изјави дека Ромни кој не успеа во трката против Барак Обама во 2012 година изразил волја за таа позиција.

XS
SM
MD
LG