Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и слаба магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Минималните утрински температури ќе бидат од минус три до три, а максималните дневни од 11 до 17 степени. Во Скопје слично време со температура до 13 степени.

XS
SM
MD
LG