Достапни линкови

СЈО со нова истрага - „Таргет“


Прес-конференција во Специјалното јавно обвинителство. Обвинителките Катица Јанева и Ленче Ристоска.

Специјалното јавно обвинителство за денеска во 11 часот најави прес конференција на која ќе ја обелодени новата истрага со име „Таргет“.

Ова го соопшти СЈО утрово на својата официјална Фејсбук страница.

Други детали за истрагата не се соопштуваат.

XS
SM
MD
LG