Достапни линкови

Претставничкиот дом на САД за обнова на санкциите против Иран


претседавачот на Комитетот за надворешни односи републиканецот Ед Ројс

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес изгласа двопартиска легислатива за обнова на санкциите против Иран и за воведување нови санкции против сирискиот претседател Башар ал Асад. Законите се спонзорирани од претседавачот на Комитетот за надворешни односи републиканецот Ед Ројс, како и од демократскиот конгресмен Елиот Енџел. Сега Сенатот ќе мора да гласа за оваа легсилатива пред таа да му биде испратене на потпис кај претседателот на САД.

XS
SM
MD
LG