Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Претпладне по котлините ќе има услови за појава на ниска облачност и слаба магла. Утринската температура ќе се движи од минус осум до еден, а дневната од пет до 12 степени. Во Скопје претпладне со ниска облачност, а преку денот сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до осум степени.

XS
SM
MD
LG