Достапни линкови

Во САД продолжуваат протестите против Трамп


Од протестите во САД против новоизбраниот претседател Доналд Трамп

Илјадници студенти и ученици излегоа на улиците во неколку градовио во САД да протестираат против новоизбраниот претседател Доналд Трамп. Главните собири биле во Лос Анџелес, Сиетел, Сан Франциско, Портланд, Денвер и Мериленд. Трамп обезбеди доволен број гласови во Изборниот колеџ од 538 членови за да стане претседател на САД по трката со демократскиот кандидат Хилари Клинтон. Демонстрантите се противат на неговите изјави против имигрантите и жените.

XS
SM
MD
LG