Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус осум до нула, а дневната од пет до 12 степени. Во Скопје сончево со умерена облачност и со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус два, а дневната ќе се искачи до шест степени.

XS
SM
MD
LG