Достапни линкови

Се урна руски воен авион во Средоземното Море


Рускиот носач на авиони Адмирал Кузњецов

Руското Министерство за одбрана соопшти дека руски воен авион Миг-29 денеска се урнал во Средоземното Море во близина на сирискиот брег по полетувањето од носачот на авиони Адмирал Кузњецов. Министерството соопшти дека пилотот не е во опасност и е вратен на носачот на авиони, откако се катапултирал од авионот. Нема информации за причините за несреќата.

XS
SM
MD
LG