Достапни линкови

Повредени три лица во експлозија во Истанбул


Архивска фотографија: Пожарникари и војници на местото на бомбашки напад во Истанбул на 6 октомври 2016

Три лица се повредени во експлозија што денеска се случи на азиската страна од Истанбул. Според полицијата, експлодирал пакет што курир го испорачувал во електронска компанија во Малтеп, дел од градот познат како комерцијален и станбен. Турција е во состојба на зголемена претпазливост во изминатите недели поради голем број напади и закани од ИД, Курди и левичарски милитантни групи.

XS
SM
MD
LG