Достапни линкови

Коалицијата „За подобра Македонија“ заеднички ќе настапи на изборите


Средба на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски со политичките партии од коалицијата „За подобра Македонија.“24.10.2016.

Партиите од коалицијата „За подобра Македонија“ денеска потпишаа декларација за заеднички настап претстојните предвремени парламентарни избори на 11 декември.

Во Музејот на Македонската борба за државност и самостојност Декларацијата „Македонија „2020“ ја потпишаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и претставници на коалициските партнери

Во обраќањето лидерот на ВМРО-ДПМНЕ меѓу другото истакна дека граѓаните сакаат напредок и просперитет и оти тие ќе се залагаат за подобрување на животниот стандард.

XS
SM
MD
LG