Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, но и со повремени врнежи од дожд, претежно со слаб интензитет. Пооблачно ќе биде во западните делови од земјата каде што ќе биде и нешто поврнежливо. На повисоките планини во западните делови ќе има повремени слаби врнежи од снег. Ќе дува слаб до умрен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од три до осум, а дневната од 10 до 17 степени. Во Скопје слично време, променливо облачно со кратки сончеви периоди, но и со услови за повремен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 14 степени.

XS
SM
MD
LG