Достапни линкови

Трамп обезбеди 276 изборни гласови


Новинската агенција Асошитед прес јави дека кандидатот на републиканците Доналд Трамп победи во Висконсин со што обезбеди 276 гласа во Изборниот колеџ и е новоизбран претседател на САД. Трамп имаше значајно водство пред демократскиот кандидат Хилари Клинтон во трката за 270 гласови за да победи во таканаречениот Изборен колеџ кој го избира претседателот на САД.

Обраќање на американскиот амбасадор во Република Македонија Џес Бејли

XS
SM
MD
LG