Достапни линкови

Времето денеска: облачно со повремени врнежи


Во Македонија ќе биде променливо облачно, со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. На места врнежите ќе бидат поројни проследени со грмежи и засилен ветер, во форма на невреме и со услови за изолирана појава на град. Нестабилноста ќе биде позастапена во источната половина на земјава. Утринската температура ќе се движи од 10 до 15, а дневната од 11 до 18 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно, со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 11 до 16 степени.

XS
SM
MD
LG