Достапни линкови

Жени во топлес пред избирачкото место на Трамп во Њујорк


Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија Трамп на гласањето во Њујорк

Две припаднички на украинското феминистичко движење Фемен се уапсени во Њујорк откако во знак на протест тие одржаа топлес против републиканскиот кандидат Доналд Трамп, пред неговото избирачко место во Њујорк каде што тој го да го даде својот глас.

Тие извикуваа пароли против Трамп пред да бидат уапсени и отстранети од објектот.

Во САД според државните закони за избори, кампањата за или против кандидатите во или во близина на избирачките места, претставува кривично дело.

Полицијата соопшти дека во тек се подигање обвиненијата против двете жени.

Трамп има кажано бројни навредливи изјави за жените за време на неговата кампања.

Тој ги отфрли обвинувањата од критичарите, кои го нарекуваат женомразец.


XS
SM
MD
LG