Достапни линкови

Последни митинзи на Клинтон и Трамп пред изборите


Кандидатката на Демократската партија за претседател на САД, Хилари Клинтон, на последниот ден пред гласањето на 8 ноември, вети дека ќе ја обедини земјата, која е длабоко поделена по жестоката трка меѓу Клинтон и нејзиниот републикански ривал Доналд Трамп. Клинтон денеска ги одржува завршните митинзи во Пенсилванија, Мичиген и Северна Каролина.

Трамп, пак, денеска одржува митинзи во Флорида, Северна Каролина, Пенсилванија и Њу Хемпшир.


XS
SM
MD
LG