Достапни линкови

Искршени прозорци на штабот на СДСМ во Арачиново


СДСМ лого.

Искршени се стаклата на штабот на СДСМ во Арачиново, информираат од МВР. Човек од Арачиново, сопственик на куќата каде е сместен штабот на СДСМ, пријавил во полиција дека непознати луѓе фрлале со разни предмети кон штабот и искршиле четири стакла на прозорците. Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

XS
SM
MD
LG