Достапни линкови

Во Австрија состанок за мигрантската криза


Министерот за одбрана на Македонија Зоран Јолевски

Министерот за одбрана на Македонија Зоран Јолевски ќе учествува на денешниот состанок на Централно европската одбранбена соработка посветен на мигрантската криза. На овој состанок што се одржува во австрискиот град Фрауенкирхен ќе учествуваат и министрите за одбрана на Австрија, Црна Гора, Чешка, Хрватска, Унгарија, Полска, Словачка и Словенија. Тие ќе ја разгледаат и безбедноснста ситуација во Западен Балкан.

XS
SM
MD
LG