Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот и во вечерните часови во западните и северните делови со повремен дожд и услови за појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер. Температурата ќе се движи од 13 до 23 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, со температура до 19 степени.

XS
SM
MD
LG