Достапни линкови

Трамп повлечен од сцената за време на говорот во Невада


Републиканскиот кандидат Доналд Трамп.

Републиканскиот претседателски кандидат на САД, Доналд Трамп беше повлечен надвор од сцената од страна на безбедносните сили, откако изби насилство меѓу толпата за време на неговиот говор во Невада.

Трамп се врати на сцената неколку минути подоцна на 5 ноември, а полицијата отстрани едно лице од публикаат со лисици на рацете.

Тајната полиција подоцна соопшти дека некој во толбата извикал „пиштол“, но оти оружје не било најдено.

XS
SM
MD
LG