Достапни линкови

Експлозија во Турција, загинати две деца


Жена со дете на местото на експлозијата во Дијарбакир на 4 ноември 2016 година.

Две деца загинаа денеска кога експлодирала бомба, која ја подметнале припадници на забранетата Курдска работничка партија (ПКК) во турската провинција Ширнак, соопшти канцеларијата на локалниот гувернер.

Во експлозијата се повредени четири деца, се додава во соопштението. Претходно денеска турските власти именуваа нов градоначалник во локалната управа на Ширнак.

XS
SM
MD
LG