Достапни линкови

Времето денеска променливо облачно со сончеви периоди


Сончево интермецо во Охрид. Охридско Езеро.

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди, со појава на утринска магла по одделни котлини. Ќе има услови за локален дожд со слаб интензитет. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 13 до 21 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе достигне до 17 степени.

XS
SM
MD
LG