Достапни линкови

Две деца загинаа во експлозија во Турција


Чад на местото каде експлодираше бомба поставена од курдските милитанти на 9 октомври во близина на границата со Ирак.

Две деца загинаа денеска кога експлодирала бомба, која ја подметнале припадници на забранетата Курдска работничка партија (ПКК) во турската провинција Ширнак, соопшти канцеларијата на локалниот гувернер. Во експлозијата се повредени четири деца, се додава во соопштението. Претходно денеска турските власти именуваа нов градоначалник во локалната управа на Ширнак.

XS
SM
MD
LG