Достапни линкови

Македонската ракометна репрезентација гостува во Чешка


Ракометна репрезентација на Македонија.

Македонската ракометна репрезентација за околу половина час ја очекува дуелот со Чешка во квалификациите за ЕП 2018. Избраниците на селекторот Лино Червар гостуваат во Плзен на натпреварот кој се игра во салата „Местска спортови ТЈ Локомотива“ која има капацитет од 1.600 места. Почетокот е во 14 часот и 25 минути.

XS
SM
MD
LG