Достапни линкови

Расте бројот на жртви од експлозијата во пакистанскиот танкер


Човек од Пакистан гледа во бродот еден ден по експлозијата.

Бројот на жртвите од неодамнешната експлозија и пожар во танкер во Пакистан, достигна 20 лица. Властите соопштија дека на 1 ноември најмалку 59 луѓе биле повредени кога експлодирал цилиндер со гас, предизвикувајќи пожар во танкер за нафта во бродот Гадани во северозападниот дел на земјата. Властите немаат информации за исчезнати лица, а работниците велат дека најмалку седум нивни колеги се исчезнати. Пакистанската Влада ја води истрагата чии резултати треба да бидат објавени за една недела.

XS
SM
MD
LG