Достапни линкови

Времето денеска; променливо облачно со чести сончеви периоди


Сончево интермецо во Охрид. Охридско Езеро.

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со почести сончеви периоди во централните делови од земјата. Наутро во котлините некаде ќе има појава на утринска магла, а попладне ќе има услови за краткотраен дожд на северозападот и на крајниот југоисток. Ќе дува слаб претежно јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до девет, а дневната од 15 до 20 степени.

Во Скопје ќе преовладува променливо облачно време со слаб претежнојугоисточен ветер, а наутро во делови од котлината ќе има услови за појава на магла. Утринската температура ќе се сушти до четири, а дневната ќе се искачи до 17 степени. За време на викендот ќе преовладува стабилно и релативно топло време.

XS
SM
MD
LG