Достапни линкови

ДИК на средба со претставници на ОБСЕ/ОДИХР


Амбасадорите на САД и ЕУ Џес Бејли и Аиво Орав во посета на Државната изборна комисија

Членовите на Државната изборна комисија денеска имаа средба со претставници на набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР за да ги информираат за подготовките на ДИК во пресрет на предвремените парламентарни избори.

Набљудувачката мисија ОБСЕ/ОДИХР за предвремените парламентарни избори на 11 декември 2016 година ќе ја предводи амбасадорката Каетана де Зулуета, која утре на прес-конференција ќе ја претстави мисијата и претстојните активности

XS
SM
MD
LG