Достапни линкови

Српските власти го ослободија косовскиот полициски началник


Полициска станица во Косово

Српските власти синоќа го пуштија од притвор полицискиот началник за регионот на Косовска Митровица, Нехат Тачи,кој во притвор мина 30 дена.

Нехат Тачи беше уапсен на 29 септември на граничниот премин „Бела земја“ а по два дена му беше одредена мерка привор во траење од 30 дена.

Министерот Хоџај изјави дека Тачи бил задржан во Србија неправедно.

Пред два дена,поради апсењето на Тачи и на уште еден Косовец,кој од Германија доаѓал на одмор во Косово,но се барал за воени злосторства за време на косовската војна,официјална Приштина, ги предупреди своите граѓани да не патуваат во Србија.

XS
SM
MD
LG