Достапни линкови

Премиерот на Србија денеска ги откажал сите состаноци


Премиерот на Србија Александар Вучиќ

Премиерот на Србија, Александар Вучиќ утрово не отишол во својот кабинет и ги откажал сите средби.

Сузана Василиевиќ,медиумски советник на Вучиќ, изјави дека тој не дошол на работа, но не можеше да ја посочи причината за неговото отсуство.

Медиумите исто така пренесувааат дека не може да се каже зошто Вичиќ ги откажал активностите што се предвидени за денеска. Исто така се наведува дека не е познато дали отсуството на Вучиќ има врска со откривањето на оружјево близина на домот на семејството на премиерот во Белград.

XS
SM
MD
LG