Достапни линкови

Времето денеска: сончево со слаб ветер


Во Македонија ќе биде сончево со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус пет до три, а дневната од 12 до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се сушти до минус еден, а дневната ќе се искачи до 16 степени.

XS
SM
MD
LG